8.Sınıf Liselere Giriş Sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı 8.sınıflarda yapmış olduğu Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)’nı kaldırdı. Bunun yerine Liselere Geçiş Sınavı adı altında bir sınav bu yıl ilk defa uygulanmaya başlanacak. Bu sınavla ilgili kılavuz 10 Nisan 2018 tarihi itibari ile yayınlandı. Sınav kılavuzuna ulaşmak için “Sınavla Öğrenci Alacak Liseler Hangileri?” başlıklı makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

8.Sınıf Liselere Geçiş Sınavına Nasıl Başvuru Yapılacak?

8.sınıfların sınavla öğrenci alan liseler için gireceği sınava başvuru yapmadan sınava girme hakları bulunmamaktadır. 8.sınıf liselere geçiş sınavına başvuru işlemi öğrencinin öğrenim görmekte olduğu okul müdürlüğü üzerinden yapılacaktır.

Öğrenci ve öğrenci velisi ilgili okul müdürlüğüne gidip sınav başvurusu yapacaklarını okul müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir. Okul müdürlüğünün başvuru işlemleri yürütmesini sağlamalı ve başvurularını onaylattıktan sonra onaylı örneklerini karşılıklı imzalayıp bir nüshasının kendilerinde kalmasını sağlamalıdır.

Burada dikkat etmeniz gereken husus öğrenci velisi ile birlikte başvuru yapmalıdır. Çünkü onaylı örnekteki karşılıklı imza öğrenci velisi ve okul müdürü imzasıdır.

Liselere Geçiş Sınavı Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) veya diğer adıyla Merkezi Sınav için başvuru tarihi 11 Nisan 2018 ve 18 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Süre kısıtlı olduğu için öğrenci ve velilerimizin zamanında başvuru yapmaları önemlidir.

Liselere Geçiş Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS), diğer adıyla Merkezi Sınav tarihi 2 Haziran 2018 Cumartesi yapılacak olup öğrenciler sınav giriş belgelerini 22 Mayıs 2018 tarihinden itibaren okudukları okul müdürlükleri tarafından verilecektir.

Liselere Geçiş Sınavı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınav yapıldıktan sonra öğrencilerin merak ettiği en büyük soru şu liselere geçiş sınavı ne zaman açıklanacak?Merkezi Sınav yani 8.sınıf Liselere Geçiş Sınav sonucu 22 Haziran 2018 tarihinde internet ortamında yayınlanacaktır.

8.Sınıf Liselere Giriş Sınavı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s